SRC4 Belgesi Eğitimi

SRC4 belgesini kimler alır? 

Src 4 belgesi, Yurtiçi eşya, kargo ve yük taşıyan sürücüler, Kamyonet, Pikap, Panelvan, Kamyon, Çekici ve TIR kullanan sürücüler, vb. araçları kullanan sürücüler,
Kısacası Eşya ve yük taşımak için imal edilmiş bir ticari aracı kullanan sürücülerin Src 4 Belgesine sahip olmaları zorunludur.

Src 4 belgesini almanın şartları;

 19 yaşından gün almaları,
 66 yaşından büyük olmamaları,
 Kullanacağı araca göre sürücü belgesine sahip olmaları,
 Psikoteknik Raporuna sahip olmaları,
 En önemlisi SRC 4 BELGESİNE sahip olmaları gerekmektedir.

SRC 4 belgesi almak isteyenlerin bir çoğu src 4 belgesi ne işe yarar şeklinde sorular sormaktadır. Src 4 belgesi karayolu ile insan taşımacılığı dışında yapılacak olan her türlü yük ve eşya taşımacılığı yapan kişilerin alması gereken mesleki bir belgedir. Bu belge Karayolu Taşıma Kanunun hükümlerine göre alınması gerekmektedir.Src4 belgesini almanın şartları;

B, C, D veya E sınıfı ehliyeti olan herkes 63 yaşından gün almamış olmak şartıyla Src4 belgesi alabilir. 

Src4 belgesinin kapsamı

Src4 belgesini alanlar yurtiçi eşya - kargo taşımacılığı yapabilirler.

Eğitime Başvuru için Gerekli Evraklar

1) Ehliyet Fotokopisi
2) Kimlik Fotokopisi
3) 2 adet biyometrik vesikalık resim
4) Diploma fotokopisi (veya mezuniyet durumunu gösteren belge)
5) Sabıka kaydı belgesi (e-devlet'ten alınan yeterlidir)

 

Not: Gerekli fotokopiler eğitim merkezimizde çekilmektedir.

Eğitimlerimiz genellikle cumartesi ve pazar günleri 13.00-19.00 saatleri arasında yapılmaktadır. İki hafta sonu toplam 4 günlük eğitim programından oluşmaktadır. Eğitimi tamamlayan kişilere eğitimden bir hafta sonra "SRC4 Eğitimi Tamamlama Sertifikası" verilir. 
Ekol Src4, Dudullu, Çekmeköy, Madenler, Adem Yavuz, Çayırönü, Altınşehir, Çamlık mahallesi, Ihlamurkuyu, Alemdağ, Taşdelen, Şile, Sarıgazi ve Dudullu src kursları içerinde en tecrübeli ve sektörde adını duyurmuş olması ve metro durağına 20 metre olan yakınlığı ile tercih nedeniniz olacaktır. Dudullu Ekol Src Belgesi alma kursumuza, src4 belgesi, src fiyatları, hakkında bilgi almaya bekliyoruz.